Artemis holistické krmivo pro psy a kočky

0

admin | 02. Značky krmiv | 28-08-2013

Proč Artemis – granule pro psy a kočky ? 

Hlavní přednosti krmiva Artemis:

 • Technologicky nejvyšší obsah sušeného masa – až 59g sušeného masa ve 100g granulí (= 300g čerstvého masa ve 100g granulí). To je i 20x více, než běžné superprémiové značky obdobné cenové úrovně.
 • Výběr nejlepších surovin výhradně v potravinářské kvalitě od důvěryhodných a doložených dodavatelů
 • Holistické složení s antioxidanty kuře, krůta, losos, jehněčí, vejce rýže, proso, ječmen, oves,brambory kuřecí tuk, losový olej, lněné semínko 8 druhů ovoce a zeleniny, mořské řasy, kořen čekanky nutraceutika – extrakty ze zeleného čaje, juky, ječného sladu,droždí vitamíny, minerály, stopové prvky včetně chelátů enzymy,probiotika, L-karnitin, glukosamin, chondroitin
 • Proso, hnědá rýže jako zdroj uhlohydrátů
 • Vyvážený poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin – lněné semínko a biotin pro zdravou a krásnou srst
 • Podpora imunitního systému
 • Bylinky – vojtěška, čekanka, hnědé řasy, máta, rozmarýn

Krmivo Artemis neobsahuje nevhodné nebo nebezpečné suroviny jakými jsou:

 • Kukuřice, pšenice a sója, řepná dužina, bílkovinné hydrolyzáty a koncentráty
 • Vedlejší rostlinné a živočišné produkty, menadion jako zdroje vit.K
 • Chemické konzervanty a barviva, zchutňovadla
 • Geneticky modifikované suroviny

Odpovídá standardům AAFCO.

V USA a zemích západní Evropy patří Artemis k renomovaným nekomerčním značkám se skvělou pověstí mezi chovateli.

Stále více lidí si uvědomuje, že krmit přírodním holistickým krmivem s vysokým obsahem masa v potravinářské kvalitě je souhlasně s nekomerčními názorovými proudy na výživu psů nejlepším řešením.

Právě Artemis je představitelem krmiv s nejvyšším možným obsahem masa na současném světovém trhu. Používá jako hlavní surovinu čerstvé maso a v kombinaci s vysoce kvalitními masovými moučkami dosahuje bezkonkurenčních 280 gramů čerstvého masa ve 100 gramech krmiva. Poskytuje tak psovi bílkoviny v té nejsnáze stravitelné a nejhodnotnější podobě, na rozdíl od krmiv pokrývajících většinu bílkovin z obilovin. Čerstvé maso v takovém množství pak navíc zásadním způsobem ovlivňuje chutnost krmiva.

Poměr jednotlivých surovin plně odpovídá výživě psa z pohledu potřeb masožravce. Holistické složení co nejtěsněji připodobňuje tuto výživu složení potravy divoce žijících menších psovitých šelem.

Proč si vybrat krmivo Artemis?

Bezpečné suroviny v potravinářské kvalitě - čerstvé, od vybraných stálých dodavatelů především z USA, „čisté“ (bez hormonů, antibiotik, pesticidů., zbytků hnojiv, těžkých kovů apod.).

Hlavní složkou až 4 druhy masa v jedné receptuře – kuře,krůta, losos, kachna - kombinací čerstvého masa a prémiových masových jednodruhových mouček je dosaženo nejvyššího možného obsahu masa při současných technologiích (až 300 gramů čerstvého masa / 100 gramů krmiva.

Sušená celá vejce - zdroj lehce stravitelných bílkovin a kvalitního tuku, vysoký obsah nutričně hodnotných látek včetně vitamínů a lecithinu.

Optimálně nízké množství škrobů - pouze dieteticky vhodné zdroje škrobů včetně prosa, ovsa a brambor, žádná pšenice, žádná kukuřice.

Kvalitní a lehce stravitelné tuky (kuřecí a z lososa) - bohaté na nenasycené omega 3, 6 mastné kyseliny v aktivní formě (včetně DHA, EPA, kys. linolové a linoleové).

Ovoce, zelenina, bylinky - přesně podle holistické filozofie výživy (rajčata, mořské řasy, mrkev, hrášek, jablka, borůvky, špenát, brusinky, rozmarýn, petržel).

Nutraceutika - přírodní látky působící v organismu mnohem větší silou, než léky, ale bez nežádoucích účinků ( extrakt ze zeleného čaje, ječný slad, pivovarské kvasinky, L-karnitin, juka schidigera, čekanka ).

Enzymy - jsou-li v krmivu obsaženy, přibližují ho co nejtěsněji syrové stravě stravě.

Probiotika - jogurtové bakterie pro podporu zdravého trávení.

Kompletní spektrum vitamínů a minerálů včetně organických forem stopových prvků – chelátů- vitamínový a minerální premix připravovaný speciálně podle požadavků výrobce Artemis, organické formy stopových prvků vázaných na molekulu bílkoviny jsou ve srovnání s anorganickými formami lépe vstřebatelné a biologicky vhodnější.

Krmivo Artemis neobsahuje nic, co by nebylo pro psa tím nejlepším, tedy žádné:

 • levné, často kontaminované, krmné suroviny
 • suroviny nízké nutriční hodnoty jako jsou vedlejší produkty
 • suroviny, které mají roli „plniva“ nebo levného zdroje bílkovin – např. kukuřice, pšenice či sója, řepa, bílkovinné koncentráty a hydrolyzáty
 • suroviny, které mohou organismu psa a kočky škodit – menadion nebo hydrogenfosforečnan vápenatý, barviva, chemické konzervanty

Obsah masa v krmivech

Obsah masa v krmivu je zásadním ukazatelem jeho biologické vhodnosti, jestliže je toto krmivo určeno masožravcům.

Vzhledem k obsahu vody v čerstvém mase (cca 80%) a obsahu vody v granulích (cca 10%), je možné dosáhnout maximálního možného množství obsaženého masa v krmivu pouze použitím masa sušeného – masové moučky . Čerstvého masa vzhledem k obsahu vody výrobní linka „pobere“ maximálně desetinu toho, kolik je možné užít sušeného. I sušené maso bylo nejprve masem čerstvým. Nezaměňujme termín čerstvé a „s původním obsahem vody“.

Ti nejlepší z nejlepších užívají kombinaci obojího. Čerstvé maso pro maximální chutnost a masovou moučku nejvyšší kvality pro dostatek masa v krmivu.

V recepturách Artemis je použito na výrobu 100 gramů granulí až 59 gramů sušeného masa . To je hodnota z nejvyšších, jaké jsou současné technologie schopny. Těchto 59 gramů sušenéhovzniklo usušením 300 gramů masa čerstvého . Dalo by se tedy říci, že máme-li popsat obsah čerstvého masa v krmivu, je tato hodnota rovna 300%.

Masové moučky versus čerstvé maso

Masové moučky mají mezi majiteli psů a koček pověst „něčeho nekvalitního , vyrobeného z kafilerního odpadu a kostí“. Při tom masových mouček jsou podle zákona 4 kvalitativní stupně.Důvěryhodní výrobci jako je Artemis používají stupeň první – premium human grade A - obsahuje svalovinu, kvalitní vnitřnosti bez vedlejších produktů a maximálně 4% kostí a chrupavek a je vyráběn z čerstvé suroviny potravinářské kvality. Tedy jde o sušené maso té kvality, jako byste psovi co nejpoctivěji nakupovali u řezníka. (V této souvislosti poznamenejme, že pozor je třeba si dávat na „vedlejší produkty živočišného původu“ . To jsou zobáky, střeva s obsahem, pařáty, paznehty…

Tuto pověst přiživují ti výrobci, kteří deklarují ve svých krmivech jen čerstvé maso (každé maso bylo jednou čerstvé a každé se musí „do granulí“ usušit). Masové moučce se vyhýbají ne proto, že je nekvalitní, ale proto, že je drahá. Při čtení surovinového složení, kde ze zákona musí být seřazeny položky od hmotnostně nejvíce zastoupenou po tu obsaženou v nejmenším množství, pak máte dojem, že 15%– 20%- 30% čerstvého masa znamená, že třetina krmné dávky je maso. Omyl. Maso se usuší a v tu chvíli ho je pětkrát méně.

Holistická výživa

Pojem holistický nemá jednoslovný výklad. Výraz holistický se také může nahlížet z různých směrů – holistická výživa, holistický přístup, holistické suroviny atd. Na následujících řádcích se Vám pokusíme vysvětlit princip slova holistický.

Holistický přístup se dívá na zvíře jako na celek, ve kterém jsou důležité všechny jeho součásti – pokud nefunguje jedna součást, nemůže fungovat dobře ani celek – a zdůrazňuje péči o sebe sama prostřednictvím zdravé výživy, zdravého spánku a pobytu na čerstvém vzduchu. Péči o sebe sama musíme v případě zvířete chápat tak, že je za předpokladu výše zmíněných podnětů tělo zvířete schopné se samo o sobě vypořádat s různými chorobami. Podstatou holistického přístupu je souznění ve známé frázi – ve zdravém těle, zdravý duch. Z medicínckého hlediska se holistický přístup orientuje na prevenci – opět známá fráze – prevence je lepší než péče.

Holistická výživa klade důraz na co nejpřirozenější stravu zvířete, tak aby jeho organismus nezatěžovala a aby ho stimulovala jak po stránce fyzické, tak psychické. Holistická výživa pracuje na podstatě zákonů přírody – všechny suroviny jsou přírodní, mají jasný původ a jsou vysoce kvalitní. Holistická výživa se vyznačuje tím, že neobsahuje žádné vedlejší produkty, chemická barviva, hormony, antibiotika, pesticidy a geneticky modifikované potraviny. Holistická výživa se na zvířata – kočkovité a psovité šelmy – kouká z historického kontextu, kdy v přírodě byli čistokrevnými masožravci, což se procesem domestikace téměř nezměnilo. Holistická výživa je postavena především na vysokém obsahu živočišných bílkovin, lehce stravitelných obilovin a bylinek.

Musíme konstatovat, že se v dnešní době objevuje stále více krmiv, která mají v názvu holistic. Bohužel, velká část z nich má tento název pouze v názvu a ne v obsahu krmiva. Liší se především obsahem masa a stravitelností. Chtějte vždy vědět, jaký je obsah masa v syrové formě a jak vysoká je stravitelnost krmiva.

 • Krmiva Artemis pro psy naleznete zde
 • Krmiva Artemis pro kočky naleznete zde

Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Adult Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Adult

Zařazeno serverem dogfoodscoop.com do TOP10 jako jediné krmivo dostupné v EU. Od vzniku doporučováno prestižním časopisem Whole Dog Journal. Pro psy středních, velkých a obřích plemen starších minimálně jednoho roku. Optimálně pro jedince: střední plemena od 15ti měsíců do 8mi let; velká plemena od 18ti měsíců do 7mi let; obří plemena od 24 měsíců do 6ti let. Hladiny bílkovin a tuků vyváženy pro udržení optimální hmotnosti. Čtyřproteinová receptura – kuře, krůta losos a kachna pro optimální spektrum aminokyselin = předpoklad perfektního osvalení. Vysoký podíl masa a nízký obsah obilovin pro dokonalou stavbu těla, životní pohodu a dostatek energie. Účinný poměr omega-kyselin, cheláty stopových prvků, biotin pro výstavní kondici srsti. Buněčné antioxidanty ze zeleného čaje a sladu, z ovoce a zeleniny pro ochranu před předčasným stárnutí. Balení: 1.8 kg, 6.8 kg, 13.6, 18.1 kg

Granule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed PuppyGranule Artemis Fresh Mix Medium/Large Breed Puppy

Zařazeno serverem dogfoodscoop.com do TOP10 jako jediné krmivo dostupné v EU. Od vzniku doporučováno prestižním časopisem Whole Dog Journal. Pro štěňata od zahájení odstavu – obvykle od 3. týdne věku. U jedinců: středních plemen optimálně do 15. měsíce; velkých plemen optimálně do 18. měsíce; obřích plemen optimálně do 24 měsíců. Poté přejděte na Fresh Mix Adult Dog. Hladina bílkovin odpovídá potřebám rostoucího organismu, s ohledem na prevenci růstových obtíží plynoucích z nerovnoměrného růstu svalové a opěrné soustavy snížen obsah tuků a energie. Obsahuje snadno stravitelné zdroje bílkovin – kuře, krůta, losos, vejce. Kuřecí a lososí tuk – vysoký obsah omega-kyselin včetně DHA,EPA, kys. linolové a linoleové – pro rozvoj nervové tkáně včetně oční sítnice, zdravou kůži a lesklou srst. Rovněž pro jedince středních, velkých a obřích plemen v období zátěže – březost, kojení, výstavní sezóna, sport, stres, rekonvalescence. Balení: 1.8 kg, 6.8 kg, 13.6 kg, 18.1 kg

Granule Artemis Fresh Mix Small Breed AdultGranule Artemis Fresh Mix Small Breed Adult

Zařazeno serverem dogfoodscoop.com do TOP10 jako jediné krmivo dostupné v EU. Od vzniku doporučováno prestižním časopisem Whole Dog Journal. Pro jedince trpasličích plemen od 9.měsíce, malých plemen od 12. měsíce, pro celé období dospělosti, do 9ti let věku. Drobná velikost granulek. Zvýšené množství energie pro potřeby rychlejšího metabolismu malých plemen. Hladiny bílkovin a tuků vyváženy pro udržení optimální hmotnosti. Tříproteinová receptura – kuře, krůta losos pro optimální spektrum aminokyselin = předpoklad perfektního osvalení. Vysoký podíl masa – lákavá chuť i pro špatně krmitelné jedince. Účinný poměr omega-kyselin, cheláty stopových prvků, biotin pro výstavní kondici srsti. Buněčné antioxidanty ze zeleného čaje a sladu, z ovoce a zeleniny pro ochranu před předčasným stárnutím. balení: 1.8 kg, 6.8 kg, 13.6 kg

Granule Artemis Fresh Mix Small Breed PuppyGranule Artemis Fresh Mix Small Breed Puppy

Zařazeno serverem dogfoodscoop.com do TOP10 jako jediné krmivo dostupné v EU. Od vzniku doporučováno prestižním časopisem Whole Dog Journal. Pro štěňata od zahájení odstavu – obvykle od 3. týdne věku. U jedinců trpasličích plemen do dokončení 9.měsíce. U jedinců malých plemen do 12. měsíce. Poté přejděte na Fresh Mix Small Breed Adult či Osopure Small Breed Adult. Drobná velikost granulek. Obsahuje snadno stravitelné zdroje bílkovin – kuře, krůta, losos, vejce. Kuřecí a lososí tuk – vysoký obsah omega-kyselin včetně DHA,EPA, kys. linolové a linoleové – pro rozvoj nervové tkáně včetně oční sítnice, zdravou kůži a lesklou srst. Enzymy – usnadňují trávení. Rovněž pro jedince malých plemen v období zátěže – březost, kojení, výstavní sezóna, sport, stres, rekonvalescence. Balení: 1.8 kg, 6.8 kg, 13.6 kg

Granule Artemis Fresh Mix Weight Management Granule Artemis Fresh Mix Weight Management

Zařazeno serverem dogfoodscoop.com do TOP10 jako jediné krmivo dostupné v EU. Od vzniku doporučováno prestižním časopisem Whole Dog Journal. Pro všechny velikosti psů od jednoho roku
Vhodné pro psy s nadváhou a tendencí k nadváze a pro seniory.
Čtyřproteinová receptura – kuře, krůta, losos a kachna pro optimální spektrum aminokyselin = předpoklad perfektního osvalení
Vysoký podíl masa a nízký obsah obilovin pro dokonalou stavbu těla, životní pohodu a dostatek energie. Účinný poměr omega-kyselin, cheláty stopových prvků, biotin pro výstavní kondici srsti. Buněčné antioxidanty ze zeleného čaje a sladu, z ovoce a zeleniny pro ochranu před předčasným stárnutí. Dostupné v 1,8kg, 6,8kg a 13,6kg

Granule kočky Artemis Fresh Mix Feline Formula Granule kočky Artemis Fresh Mix Feline Formula All life stages formula
Určeno pro koťata a aktivní dospělé kočky.
Vysoce chutná receptura. Drobná velikost granulek. Vysoký podíl masa – lákavá chuť i pro špatně krmitelné jedince. Účinný poměr omega-kyselin, cheláty topových prvků, biotin pro výstavní kondici srsti. Buněčné antioxidanty ze zeleného čaje a sladu, z ovoce a zeleniny pro ochranu před předčasným stárnutím. Balení: 0.5 kg, 2.3 kg, 8.2 kg, 18.1 kg

zdroj textu: http://www.artemispetfood.eu/

Comments are closed.