SPONZORING: Coursing – Zimní cena Moravy

0

admin | 11. Sponzoring | 07-03-2011

Coursing – Zimní cena Moravy (21.11) – sponzorování obchodem www.zvireci-potreby.cz, zde se podívejte na malou reportáž…

Co je Coursing? Coursing je kynologický sport.

Jedná se o jednu z mnoha aktivit, která je založena na touze psa lovit.
Afghánský chrt při coursingovém běhu

Běhá se v přirozeném, mírně svažitém terénu (není to však podmínkou), s přírodními nebo umělými překážkami.
Cílem psa při coursingu je ulovit kořist, která je tažená navijákem.
Tato návnada v podobě střapce z igelitových pásků nebo králičí kůže, je tažena lankem mezi kladkami po dráze, která simuluje skutečný běh zajíce.

Jedná se dvoukolový závod, kdy trať o délce cca 548 – 914 m (600 až 1000 yardů) je postavena tak, aby psi prokázali rychlost, štvavost (při smečce i spolupráci) a inteligenci, kterou návnadě různě nadbíhají.
Maximální počet bodů, které lze v jednom kole získat je 100. Minimální počet bodů nutný pro postup do druhého kola je 50.
Coursing se stává v posledních letech v Česku oblíbenou aktivitou a není již pouze doménou chrtích plemen. Jedná se o ideální vybití energie živějších plemen psů.

Rozlišujeme dva druhy coursingu:
Lure coursing – běh za umělou návnadou, vznikl jako náhrada hare coursingu
Hare coursing (též Open field coursing, Live coursing) – běh za živým zajícem, krysou nebo kočkou, u nás zakázaný. V Irsku, Rusku, Polsku, Španělsku a v některých částech USA je legální. U nás byl dříve znám jako „zkouška ostrosti“ prováděná u některých loveckých plemen.

ZIMNÍ CENA MORAVY 21.11.2009

Po dvou měsících jsme se opět vrátili do Svojanova, abychom uzavřeli letošní buldočí coursingovou sezónu. Celá akce nesla název „Zimní cena Moravy aneb první sněhový speciál pro francouzské buldočky“. Ikdyž nakonec žádný sníh nebyl a počasí připomínalo spíše jaro, tak na náladě to nikomu z přítomných neubralo.
Celá akce byla připravena během velmi krátké doby, ale i tak se nakonec na start postavilo 34 frbulků a jeden anglický buldok – takže skvělé, tleskám a děkuji všem za účast. Podařilo se narychlo domluvit i sponzory a pěkné ceny od Happydog, Zvireci-potreby.cz, baru Formanka a Telefonica O2. Moc děkuji všem za podporu. Samozřejmě dík patří i MSC, které pro nás opět připravilo perfektní závod.
Soutěžilo se tentokrát pouze ve třech kategoriích pes, fenka a štěně. Všichni frbulci předvedli parádní představení – ostatně jako vždy, protože jak jednou řekla jedna moje známá (Vilmo :-)), jejich zarputilý styl běhu za střapcem se dá vystihnout větou: „buď střapec, nebo smrt“ :D Co bych ještě rád zmínil byl anglický buldok Max, který se oproti lehčím frbulkům nenechal zahanbit a předvedl také naprosto úžasný běh a myslím, že se rozhodně mezi náma neztratil.
Po zářijovém II. Frbul cupu se očekávalo, jak si povedou hlavní favoriti Max a Gabi. Tak nějak se očekávalo jejich vítězství, ale tentokrát bylo všechno jinak… Favoriti „vyhořeli“ a ceny brali jiní. Ikdyž mezi pejsky to zas takové překvapení nebylo, protože vítězem v kategorii psů se stal Charlie, který je už starý coursingový mazák. Zato ve fenkách /alespoň pro mne/ nastalo velké překvapení a teprve svůj druhý coursing, který Bridget běžela, proměnila v suverénní vítězství s nejvyšším počtem bodů ze všech závodníků – 192 bodů ! Ještě bych upozornil, že tato fenečka nedávno oslavila teprve první narozeniny. Takže velká coursingová naděje pro Lemon team na příští třetí ročník Frbul cupu :-) A pro všechny ostatní velká výzva potrénovat a příště se porvat o vítězství. Pochvalu samozřejmě zaslouží všichni, protože jak jsem již zmínil, je to paráda vidět to jejich nadšení, když je vypustíme na závodní dráhu.

Umístění na bedně:

kategorie PES
1. Charlie 186
2. Artur 184
3. Jolly Joker Slámova zahrada 184

kategorie FENA
1. Brdiger Jiskra naděje 192 bodů
2. Duffy 191
3. Matylda 190

kategorie ŠTĚŇATA
1. Dafné
2. Igor
3. Winaty´s Daydream

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

video coursing zde

zdroj: http://www.frbul.cz

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment.