Psí Frisbee

0

admin | Magazín pro psy | 31-03-2014

Psí fresbeeFrisbee, neboli házení létajícího talíře psovi, je výbornou aktivitou pro vyznavače psích sportů. Sport si získává v posledních letech více obliby a zájemců. V některých okolních státech se pořádají i profesionálně vedené soutěže a závody.  Frisbee spočívá v jednoduché technice hry, z hlediska psa se však jedná o dosti náročný sport. Zájemci o tento psí sport by si měli nejprve nacvičit házení disku sami (bez psa). Je nutné zvládnout určitou techniku, při které je psovod schopen předem odhadnout směr a vzdálenost letu disku. Teprve v další fázi přibereme do hry psa. I když se u frisbee jedná o jednoduchou techniku, její zvládnutí už tak jednoduché není a vyžaduje hodně trpělivosti a času.

Pro tento sport jsou důležité dva základní předpoklady:

Disky prodáváme v několika možných variantách a výrobců. Disky na frisbee jsou nejčastěji gumové, látkové nebo plastové. Psi mají rozhodně raději disky gumové.

Jednotlivé druhy psích frisbee můžete zakoupit zde


Frisbee je hra náročná na prostor. Pes, který se v zápalu hry žene za diskem nevidí, ani neslyší a je proto na majiteli, aby svého psa ochránil před každým možným nebezpečím (auta, překážky, nerovný povrch…) výběrem vhodného prostoru.

Frisbee je hra vhodná pro temperamentní psy, kteří zároveň nesmí mít žádné vážné zdravotní potíže, zejména s pohybovým aparátem. Protože psi při této hře skáčou vysoko, není to hra vhodná pro velmi vysoké a silné psy. I v případě středně velkých psích plemen je ale s Frisbee lepší vyčkat, dokud pes dostatečně nedospěje a jeho pohybový aparát nenabude definitivní podoby.

Frisbee je vynikajícím psím sportem při kterém se psi skvěle zdokonalují v rychlosti, v aportování a také v tělesné obratnosti.

Speciální frisbee od firmy KONG

DOPORUČUJEME..

Comments are closed.