Granule pro psa ze supermarketu nebo ze zverimexu?

0

admin | Magazín pro psy | 02-05-2012

Krmíte svého čtyřnohého kamaráda psími granulemi? I když je to mnohem pohodlnější než metoda BARF, platí, že nejsou granule jako granule. A že šetřit se nakonec nemusí vyplatit.

V dnešní době nejsou psí granule rozhodně levnou záležitostí. Ale to koneckonců není ani strava pro vás samotné. Pes je živý tvor stejně jako vy a kvalitní stranu si zaslouží jeho tělo. Ve srovnání s člověkem dokonce ještě potřebuje více bílkovin, tedy masa. A pokud váš miláček zrovna není psíčkem do kabelky, krmení se často prodraží.

Pes potřebuje maso

Především kvůli ceně sahají někteří majitelé psů po granulích pro psy ze supermarketu. Zde se totiž cena za kilogram může pohybovat už kolem nějakých dvaceti korun. Což nevěstí nic dobrého. Pes se totiž neobejde bez masa – to v jeho potravě tvoří nejméně 80 %.

Ale kilogram masa se v obchodě snadno vyšplhá i přes sto korun za kilogram. I při nejlepší vůli a zvýhodněných cenách se výrobce levných granulí nemůže s cenou za maso dostat nějak extrémně nízko. Kolik potom takové granule mohou masa skutečně obsahovat?

Pozor na průjmy a na lupy

Psi krmení těmito granulemi často trpí průjmy, v lepších případech pouze zanechávají vodnatější psí dárečky. Což znamená, že většina granulí pouze zažívacím traktem prošla, ale nevstřebala se. Kromě exkrementů kvalitu, respektive nekvalitu, poznáme i na srsti zvířete. Při dostatku vitamínů a dalších látek se krásně leskne a je bez lupů.

Proto je lepší granule i konzervy pro psy nakupovat u specializovaných prodejců nebo ve zverimexu. Za kvalitu sice zaplatíme až několikrát více, ale zato máme jistotu, že své miláčky krmíme stravou, která jim prospívá. Sami byste stále dokola také nejedli pouze čínské polívky z pytlíku…

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment.