Jak vybrat správný pelíšek?

0

admin | 03. Novinky z obchodu, 04. Zvířecí magazín | 13-04-2012

Štítky:,

Pelíšky pro psy a kočky značky Nobby. Každý pes by měl mít svoje místo, ve kterém se bude cítí pohodlně a bezpečně. Takovým místem je právě jeho pelíšek. Jak vypadá ideální pelíšek dnes neurčují pouze vlastnosti pelíšku, ale věřte tomu, že i pelíšky pro psy podléhají módním trendům.

Jak vybrat ten správný?

Správná velikost psího pelíšku by měla být tak, aby se do něj pejsek vešel celý a měl v něm pohodlí. Pelech zároveň, ale nesmí být moc velký, protože v moc velkém pelechu pes zbytečně ztrácí teplo a může dojít k prochlazení, pokud je psí pelíšek umístěn na chladnějším místě. Nejlepší způsob, jak vybrat správnou velikost pelíšku pro psa, je změřit psa v jeho oblíbené poloze a přidat cca 10 cm. Pokud se vám pejska ve spánku změřit nepodaří, změřte ho od krku k ocasu a opět připočtěte cca 10 cm.

Udávaná velikost u Nobby pelíšků v naší nabídce je vždy velikost vnější a to v nejdelším a nejširším bodě.

Co se týče výběru správného tvaru pelíšku, máme k dispozici širokou škálu modelů. Pro bojácná malá plemena se například dobře hodí pelíšek uzavřenější, třeba ve tvaru psí boudy, stanu či kukaně. Pes se v něm schová celý a připadá si v něm více chráněný.

Pro psy, kteří ve spánku musí mít položenou hlavu na okraji se hodí pelíšek ve tvaru bazénku, tzn. pelíšek okrajem. Tenhle typ pelíšků se vyrábí v mnoha velikostech, takže je vhodný pro všechna plemena.

Pro velká až obří plemena jsou vhodné i podložky pro psy, matrace. Stále větší popularitu si získávají pelíšky ve tvaru malých pohovek.

Neumísťujte pelíšek do míst, kudy se často prochází, kde si hrají děti, přímo k televizi či jinému zdroji hluku nebo k radiátoru. Správné místo je samozřejmě odvislé i na plemeni. Pokud umístíte pelíšek někde na chladnější místo či v místě průvanu doporučujeme koupit pelíšky s vysokým okrajem, které zabraňují

Velice široká je nabídka materiálů, ze kterých jsou pelíšky pro psy vyráběny. V naší nabídce jsou pelechy z fleecu, příjemného měkkého plyše, teflonového materiálu, impregnovaných látek, kvalitní koženky a především tyto výplně: prošívané duté vlákno, molitan, mikrovlánko (microfaser)

Výplně jsou velice důležitou součástí pelechu, která zajišťuje tepelnou izolaci, měkkost, ale i tvar pelechu. Molitan se převážně používá u pelíšků s vysokým okrajem, protože zaručí stálost tvaru. Duté vlákno si zachovává své izolační vlastnosti i po několika letech používání. Prošitím dutého vlákna se zajistí, že se nebude v pelíšku posunovat, sesypávat, ale zůstane na svém místě

Všechny pelechy pro psy z naší nabídky se velice snadno udržují, většina se dá kompletně celá prát v pračce. Některé pelechy mají možnost pomocí zipu kompletního sundání povlaku. Pelechy z koženky a impregnovaných látek stačí pouze otřít vlhkým hadříkem. Podrobnosti o údržbě najdete v detailu každého pelíšku pro pejska.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

V naší nabídce naleznete následující kategorie:

  • Interiérové pelíšky pro psy (interiérové pelíšky s příjemného a měkkého materiálu. Naleznete zde obdelníkové, oválné, oboustranné, se sundávacím potahem, koženkové atd..)
  • Venkovní a voděodolné pelíšky pro psy (Vyrobené z trvanlivého robustního nylonu. Vhodné pro použití jak doma tak i venku. Ve většině případů lze potah sundávat.)
  • Kukaně a iglů pro psy (oblíbené kukaňe a boudičky dodávají malým pejsků a kočkám pocit bezpečí. Vyrobené jsou z mikrovlánka a plyše, kukaně mají pevnou gumovou formu. Velmi moderní provedení. Poskytnou tolik potřebnou ochranu a bezpečí.)
  • Matrace a polštáře pro psy (různé druhy a typy podložek pro psy mají mnohostranné využití.)

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment.